ActiVite Rijnzate is een nieuw verpleeghuis aan het prachtige Bospark in Alphen aan den Rijn. De 85 zorgappartementen van Rijnzate, waarvan 8 voor tijdelijke zorg, zijn ontworpen voor de zorg van nu. Behalve de appartementen biedt Rijnzate ook plaats aan een huisartsenpraktijk, een apotheek, een steunpunt voor de thuiszorg, kantoren en een Ontmoetingscentrum.


Op de begane grond van Rijnzate vind je Magnoliaplein; een fraai ingerichte hal met zitjes in sfeervolle kleuren. In deze heerlijk lichte gezelschapsruimte kunnen bewoners koffie drinken, bijvoorbeeld met hun bezoek. Daarnaast is de ruimte met scheidingswanden te verdelen in een stilteruimte, vergaderzaal of theaterzaal waar bewoners bijvoorbeeld naar een concert kunnen luisteren. Behalve het Magnoliaplein is er ook een atrium met bibliotheek en biljarttafels.
Ook voor bewoners die graag op pad gaan, biedt Rijnzate volop mogelijkheden. Ze kunnen met eventuele kinderen en kleinkinderen naar het nabij gelegen dierenparkje in het bos. Maar ze kunnen ook gezellig een kopje koffie drinken in het centrum van Alphen aan de Rijn, op enkele minuten loopafstand.
Het verpleeghuis voldoet aan verschillende eisen op het gebied van duurzaamheid, zo treedt op zonnige dagen de zonwering automatisch in werking. Er zijn zonnepanelen op het dak en de appartementen hebben geen gasaansluiting. De woningen hebben ieder een eigen warmtepomp en zijn uiteraard goed geïsoleerd. In het trappenhuis is er warmtedetectie, waardoor de ventilatie automatisch start.

'BNG Bank heeft al eerder nieuwbouwprojecten van ActiVite gefinancierd. Wij zijn een bank die maatschappelijke impact wil maken. Door de financiering van dit project tegen aantrekkelijke voorwaarden, dragen we bij aan toegankelijke en betaalbare zorg.'Ilona SijmAccountmanager bij BNG Bank
Daarnaast sluit het pand aan op de trend om in de zorg meer digitalisering toe te passen. Zo gebruiken medewerkers tablets bij de zorgverlening. Rijnzate is daarnaast het eerste verpleeghuis in Nederland met een eigen Smartwall: een interactieve muur die bewoners en deelnemers van het Ontmoetingscentrum activeert en op een leuke manier stimuleert om te bewegen.
BNG Bank en ActiVite trekken al jaren met elkaar op, vertelt Annemijn van Hemel, waarnemend bestuurder van ActiVite: “Al jaren is BNG Bank voor ActiVite een betrouwbare en goede samenwerkingspartner, net zoals wij dat ook voor hen zijn. Het is mooi dat we ook bij project Rijnzate gezamenlijk konden optrekken; een project waarin zowel duurzaamheid als het welbehagen van de bewoners en het betrokken zorgpersoneel centraal stond. De totstandkoming van dit verpleeghuis biedt bewoners een woonomgeving die erop gericht is om elkaar te kunnen ontmoeten, maar waar men ook kan genieten van de eigen, ruime kamer met bijbehorende faciliteiten. Bovendien is het complex zodanig gebouwd dat er met de grilligheid van de overheid rekening is gehouden. Wil de overheid in de toekomst minder verpleeghuiszorg, dan is het pand geschikt te maken voor andere woonvormen.”Ook Ilona Sijm, accountmanager bij BNG Bank, spreekt vol lof over de samenwerking:

Selma Huizer
Senior relatiemanager Zorg


