Aandeelhouders

Onze aandeelhouders zijn uitsluitend overheden, waaronder de Nederlandse staat, gemeenten, provincies en een waterschap. De aandelen van BNG staan op naam en niet beursgenoteerd. De voorwaarden waaronder aandelen van eigenaar kunnen verwisselen zijn geformuleerd in artikel 6 van de statuten. Het maatschappelijke kapitaal bestaat uit 100 miljoen aandelen van 2,50 euro nominaal. Hiervan zijn 55.690.720 aandelen geplaatst en volgestort.  

Algemene Vergadering

Tijdens de Algemene Vergadering komen de aandeelhouders van BNG samen om hun zeggenschapsrechten uit te oefenen. De bij ons bekende contactpersonen van aandeelhouders ontvangen de uitnodiging voor de Algemene Vergadering per mail.. Ook andereaandeelhoudersberichten van BNG worden per mail verzonden.  

Bekijk alle aandeelhouders

Bekijk beleid contacten aandeelhouders 

Dividend

Lees meer over dividend

Jaarverslagen

Bekijk alle jaarverslagen en halfjaarberichten 

Meer relevante informatie

Nieuws voor aandeelhouders

Bekijk alle nieuwsberichten
groene-lening.webp
Nieuwsbericht
BNG lanceert pilot groene leningen voor woningcorporaties
4 november 2025
BNG is gestart met een pilot voor groene leningen, speciaal ontwikkeld voor woningcorporaties die investeren in duurzame nieuwbouw- en renovatieprojecten. Met deze nieuwe financieringsvorm wil BNG bijdragen aan de versnelling van de verduurzaming van de Nederlandse woningvoorraad. De eerste groene leningen zijn inmiddels verstrekt aan woningcorporaties Alwel, De Alliantie en Ymere, waarmee de pilot officieel van start is gegaan. Karo van Dongen, bestuurder bij Alwel: ‘We waren al gelukkig dat we met BNG een goed arrangement voor ongeborgde financiering hebben kunnen afsluiten. Nu de eerste lening bovendien een groene lening is, is dat natuurlijk nog mooier. Samen met BNG kunnen we daarmee invulling geven aan duurzame nieuwbouw in de middeldure huur.’
investor-relations-nieuws-overzicht.png
Nieuwsbericht
BNG ontvangt kapitaalvereiste voor 2026 van ECB
31 oktober 2025
Als onderdeel van het jaarlijkse Supervisory Review and Evaluation Process (SREP) heeft de Europese Centrale Bank de totale SREP kapitaalvereiste voor BNG vastgesteld op 10%, effectief per 1 januari 2026. Deze vereiste moet worden aangehouden in de vorm van 56,25% Common Equity Tier 1 (CET1) kapitaal en 75% Tier 1 kapitaal, als minimum.
Halfjaarbericht-2025.webp
Nieuwsbericht
Halfjaarbericht 2025: met solide resultaten op koers naar meer impact voor Nederland
8 september 2025 om 08:00
Den Haag, september 2025 – BNG heeft in de eerste helft van 2025 een nettowinst van EUR 142 miljoen gerealiseerd. Dit onderstreept onze effectiviteit in het inspelen op de grote publieke financieringsbehoefte en investeringsopgave en onze veerkracht in een periode van geopolitieke spanningen, economische onzekerheid en sterke schommelingen op de financiële markten. Onze kapitaal- en liquiditeitspositie bleef onverminderd sterk.